Kolekce

Návštěva ATELIÉRU if... stojí za to. Půvabný kout v centru Prahy vás překvapí tichem a zelení. Ivana Follová pro vás a S VÁMI NAVRHNE NEBO VYBERE MODEL podle VAŠICH PŘEDSTAV A PŘÁNÍ. V ATELIÉRU si můžete vyzkoušet TAKÉ MNOHO HOTOVÝCH MODELŮ A DOPLŇKŮ - autorskou bižuterii, šperky, pásky, tašky, kabelky...

Dvoreček if... | 2022

Každá žena může být krásná!
Tradiční Dvoreček if... proběhl v krásném zimním předvánočním čase. K vidění byla malá módní přehlídka, kde zákaznice předvedly své vlastní modely if... ostatním hostům pro inspiraci. Mezi modelkami se představila doktorka Jitka Hořejšová,  akademická malířka Alena Petříčková, módní stálice ateliéru Lenka Šmídová, produkční Alena Špinarová či Ivana Vodňanská se svojí dcerou, a v neposlední řadě Věra Kudynová a Vlasta Tauchenová. Mezi hosty přihlížela i Dagmar Pecková či Milada Karasová. O úžasnou výzdobu, občerstvení a báječnou atmosféru se postarala naše Ivelína se svojí rodinou. Velice děkujeme všem a těšíme se na další shledání. 

MEDIPARÁDA | 2022

Netradiční módní přehlídka pracovního oblečení pro dětské lékaře a sestry!
Ve čtvrtek 8.6.2022 proběhla historicky první MEDIPARÁDA, tedy módní přehlídka pracovního oblečení pro dětské lékaře a sestry. Nedílnou součástí programu byla i módní show ateliéru if... ! Odvahu a skvělou atmosféru vytvořili lékaři společně s herci, modelkami a všemi co se na akci podíleli a tím odstartovali novou "módní epochu" .... DĚKUJEME: Davidu Vávrovi, Václavu Marhoulovi, Davidu Novotnému, Lejle Abbasové, Lence Vychodilové, Martině Preissové, Evě Alner, Báře Fišerové, Ditě Fuchsové, Monice Zoubkové, Kristýně Rabštejnkové či Haně Navarové a také prim. MUDr. Kláře Brožové, že získala pro akci řadu svých kolegů Markétu Wágnerovou, MUDr. Pavla Heinige, prim. MUDr. Jitku Dissou, MBA, MUDr. Ondřeje Kočí, MUDr. Danielu Kovaříkovou, dále MUDr. Karen Pumrové, MUDr. Martinu Čepelíkovi a zástupcům z Nemocnice Hořovice MUDr. Báře Marvanové, MUDr. Kateřině Machkové, MUDr. Karolíně Paduchové a neskutečným moderátorkám Zdeňce Žádníkové Volencové a Martině Hynkové a skupině mateřská.com. Velká gratulace celému štábu Olgy Dabrowské a týmu ateliéru if... Ivelině, Aleně, Simoně a Lence a samozřejmě Monice Vořechovské Tejkalové za bezvadní styling všech modelů a v neposlední řadě báječným Čokoládovým dětem za ochotnou výpomoc na místě.
Tak na příštím ročníku?

Unikátní výstava koncertních rób Follová pro Pecku | 2018

Výstava koncertních rób Follová pro Peckovou (12.7.-12.8.2018, UPM), zrcadlí vývoj módních trendů i dlouholetou snahu Ivany Follové dodat unikátnímu pěveckému projevu Dagmar Peckové další rozměr. Šaty – vytvořené na míru pro konkrétní příležitosti – ukrývají pozoruhodné osobní příběhy. Hodiny práce a metry materiálu Ivana Follová zužitkovává s ohledem na naturel Dagmar Peckové i na její jevištní projev. Veškeré modely se značkou if... si Dagmar Pecková uchovává ve své soukromé sbírce, která byla veřejně k vidění vůbec poprvé na jediném místě. Vystavené oděvy byly obohaceny o postřehy a vzpomínky obou dam. Dagmar Pecková prozradila detaily o různorodých akcích, kde v jednotlivých róbách vystupovala. Ivana Follová prozradila náročný proces zrodu i výroby konkrétních modelů. Návštěvníci výstavy se mohli těšit i na zpěvaččino civilní oblečení, a poprvé budou k vidění i svatební šaty Dagmar Peckové.

Vernisáž proběhla 12.7.2018 včetně malé mini přehlídky a hudebního vystoupení Dagmar Peckové v prostorách UPM.

VČERA, DNES A ZÍTRA / Yesterday, Today and Tomorrow | 2016

Fashion show

Branické divadlo

Na molu uvítáme oblíbené herečky a zpěvačky, jako Ilonu SvobodovouVendulu Křížovou, Jitku Ježkovou, Zuzanu Slavíkovou, dále Renatu DrosslerBáru Basikovou a světoznámou mezzosopranistku Dagmar Peckovou. 

Těšit se můžete i na ukázku z nového projektu návrhářky Ivany Follové a fotografa Petra Našice, kdy převedením abstraktních motivů z fotografií na textil vznikla ojedinělá kolekce. 

Vstupenky v ceně 490 Kč si rezervujte na info@branickedivadlo.eu, na telefonu +420 602 542 969,

a to nejpozději do 18.11. 2016 nebo prostřednictvím on-line předprodeje Ticketstream.

 

Ztraceno v překladu / Lost in translation | 2015

Cargo Gallery
Autorská přehlídka přední české návrhářky IVANY FOLLOVÉ proběhla 2. prosince 2015 v unikátních prostorách CARGO GALLERY (zvané Loď plná umění) kotvící u náplavky poblíž Palackého mostu.

Atraktivní podívanou předznamenalo vystoupení světoznámé mezzosopranistky DAGMAR PECKOVÉ. Ta se blýskla originální interpretací hitu Summertime a proslulou árií z Bizetovy opery Carmen. Program v nabitém sále moderovala herečka ILONA SVOBODOVÁ, která zavzpomínala na jejich mladické výtržnosti během společných studií. Nekonvenční modely Ivany Follové předvedly bývalé modelky, které se pro představení na lodi společně sešly po několika letech. Módní show zpestřily populární herečky známé ze seriálu Ulice (Anna Fixová, Jana Bernášková, Šárka Vaculíková, Lenka Zahradnická, Jana Sováková, Kristýna Leichtová), které ve finále vytvořily efektní živý obraz.

Titul kolekce Ivany Follové odkazuje na stejnojmenný film americké režisérky Sofie Coppoly oceněný Oscarem za scénář. „Vypráví o nečekaném porozumění a myslím, že je příznačný i pro mou tvorbu,“ vysvětluje Follová. „Snažím se oslovovat klienty rozličného stáří z různorodých společenských vrstev – od hvězd showbyznysu, přes byznysmeny a top-manažerky, po ženy a muže běžných profesí. Ten film se navíc odehrává v Japonsku. A právě japonská kultura s její čistotou, rafinovaností i mnohoznačností patří k mým základním inspiracím. Ve svých kreacích ráda využívám střihu kimona a dalších japonských prvků,“ upřesňuje návrhářka. Název kolekce ZTRACENO V PŘEKLADU upozorňoval i na krejčovské povedení jednotlivých modelů, spočívající v rafinované hře se záhyby, překlady a skrytými detaily.

Foto: Marek Rebroš a Jana Pertáková

Dagmar Pecková | 2015

Na scéně
Světoznámá mezzosopranistka DAGMAR PECKOVÁ si v unikátních modelech IVANY FOLLOVÉ vyzkoušela jinou roli, než v operách a na koncertních pódiích. Pózovala jako modelka v jevištních i civilních kreacích, které pro ni známá česká návrhářka dlouhodobě vytváří.  Kolekce fotografií, jejichž autorkou je Gabriela Ksandr, je záměrně stylizovaná v duchu zpěvaččiny dramatické nátury. Najdete v ní ozvuky antických soch i odkazy na monumentální sály, v nichž Pecková vystupuje po celém světě. Obsahuje i prvky japonské kultury, kterou se výtvarnice – tvořící pod značkou if... – ráda inspiruje. Slavná operní diva během fotografování ukázala svůj přirozený temperament a zálibu v patetických gestech, příznačných pro většinu jejich partů. Zároveň předvedla cit pro něžnou romantiku, smysl pro spontánní humor i sklon k ironickým nadsázkám. Některé snímky připomínají její baletní mládí.

Foto: Gabriela Ksandr http://gabrielaksandr.com/
Mua a vlasy: Linda Chudomelová http://www.chicmakeup.cz/

Dagmar Pecková | 2015

Hříšnice
Promo fotografie, které vznikly ke křestu nového CD s názvem Hříšnice operní pěvkyně Dagmar Peckové. Ivana Follová byla u toho a všechny šaty perfektně naaranžovala na Dagmar.

Foto: Petr Kurečka http://www.petrkurecka.cz/ 
Make-up a Vlasy: Zdeněk Fencl http://zdenekfencl.com/

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend | 2013

Sushi Ti sluší...
Fotografie z přehlídky MBPFW 2013

Foto - Marek Rebroš / mdls.cz

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend | 2013

Sushi Ti sluší...

Video z přehlídky MBPFW 2013


Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend | 2013

Sushi Ti sluší...
Nejnovější kolekce jaro/léto 2014 představená na módní přehlídce v rámci akce Mercedes-Benz Prague Fashion Weeken 2013

Berte svatbu sportovně | 2011


Prague Fashion Weekend 2011 - svatební kolekce. Ivana Follová oblékla svatebčany, družičky, nevěstu a celou svatbu do hedvábí a organzových květin. Na molo je vyvedli fotbalové ikony Karel Poborský, Vladimír Šmicer a Horst Siegl. 


Comebackblack | 2010


Kolekce COMEBACKBLACK je poctou věčným návratům černé. Je mým pojetím konfrontace exaktních přímek a přibližných oblin.
Měkké trojrozměrné materiály s plastickými květy střídá taft s tajemným proužkem...
Je to společenská řada, dovolující ženě i pár vtipných kombinací.
Využila jsem několika typů 3d materiálů, kombinace pad a pes, i několika druhů jemných hladkých látek, převážně hedvábí.
Předvedla jsem seii od malých černých s decentním akcentem barvy, až po vlající toaletu.
V kolekci COMEBACKBLACK by si mohla snad každá žena najít model, který se přizpůsobí jejímu tělu.

Video z Prague Fashion Weekend 2010

Lešení | 2008


Křest monografie Inventury if... a módní přehlídka kolekce Lešení v La Fabrika.

Aljaška | 2007

Velkoplošné tisky fotografií z Aljašky od Ivana Leiše jsou základem kolekce. Doplněno bílou černou hedvábnou organzou a šedou vlnou.

Fragmenty | 2006

klíčová slova: 
spěch, nahodilost, rozpolcenost, předurčenost, kontrasty, efekt, neomezeno

inspirace, vize: 
Lehce nahozená silueta jako skica na papíře... 
Plizé jako naskládaný papír, vrapy jako zmuchlaný list... 
Tělo obalené látkou, ovíjené pentlí jako liánou... 
Torzo sevřené do skořápky....
Materiál, který tělo jemně halí a ze kterého se tělo dere ven na světlo... 
Spojeno přezkami jako zuby vetřelců... 
Zdobeno kožešinou jako tradiční znak bohatství... 

Padesát | 2006


Tato modelová kolekce Ivany Follové se vrací do padesátých let, a to ne náhodou. Návrhářka se totiž narodila v roce 1955 a na podzim 2005 oslavila své 50. narozeniny. Rozhodla se všech těch pětek nějak využít... 50. léta ve světové módě znamenala noblesu, návrat k luxusu a něžné ženskosti. 

Korzety | 2005

Kolekce Ivany Follové pro rok 2005 stojí na pečlivém výběru materiálů (především různé druhy hedvábí a jemná kůže) a na ústředním motivu "prolínání". Dráždivě se v ní propojují barvy a tvary, pruhy, květiny, městská móda se společenskou...

Extra | 2002


Minulé století... | 1993 - 1999


Follová pro Peckovou |

Follová pro Peckovou
347686464875679.jpg

©2015 Ivana Follová | Mezibranská 9 | Praha 1

Vytvořeno studiem Simplyweb

Partneři: Firma1 se zabývá | Firma2 se zabývá | Firma3 se zabývá | Firma4 se zabývá | Firma5 se zabývá |